F
A
C
E
B
O
O
K

TRASY

 

RZEKA WIEPRZA

Piękna, malownicza, urozmaicona, a co najważniejsze przeznaczona dla tych bardziej jak i mniej doświadczonych kajakarzy.

Wieprza to jedna z najpiękniejszych rzek Pomorza Środkowego, której długość wynosi 130 km, natomiast długość jej szlaku szacowany jest na 95 km lub 115 km co daje nam od 5 do 6 dni na przebycie całego szlaku rzeki. Dzięki urokliwemu i malowniczemu położeniu wśród lasów oraz łąk daje możliwość udanego odpoczynku oraz relaksu. Na rzece nie trzeba mieć wielkiego szczęścia aby zobaczyć leśne zwierzęta, a także rzadkie ptactwo. Jej szlak w górnej części jest dość trudny, z szybkim nurtem, a momentami może być dość uciążliwy ze względu na ilość przeszkód do pokonania, szlak zdecydowanie przeznaczony dla kajakarzy doświadczonych. Dolny szlak bardziej spokojny, mniej uciążliwy z mniejszą ilością przeszkód, a w jego ostatnim etapie nawet leniwy. Szlak preferowany dla kajakarzy z mniejszym doświadczeniem lub początkujących.

Dzięki jej różnorodności stała się bardzo popularna i lubiana wśród turystów oraz miłośników spędzania czasu na łonie natury.

 

Proponowane przez Nas odcinki:

Korzybie – Sławno – 20 km

Sławno – Mazów – 22 km

Mazów – Darłowo 27 km

Staniewice – Stary Kraków – 20 km

Stary Kraków – Darłowo – 17 km

 

RZEKA GRABOWA

Z jednej strony naturalne piękno ale wymagająca, trudna czasem uciążliwa. Jednak z drugiej przyjazna, spokojna otoczona łąkami i polami co pozwala na pełny odpoczynek i relaks na łonie natury.

Grabowa to rzeka Pobrzeży Południowobałtyckich, a zarazem największy dopływ Wieprzy. Urokliwa, czysta rzeka o długość 74 km z czego 56 km stanowi całego szlaku, szacowany czas spływu to około 3 dni. Rzeka podobnie jak Wieprza ma dwa oblicza w górnym biegu bardziej uciążliwa i wymagająca głównie za sprawą powstałego tam „Rezerwatu na Rzece Grabowej”, który pozwolił na zachowanie szczególnej naturalności tej rzeki, ale także jej trudności, szlak preferowany dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Dolny bieg już bardziej spokojny, szlak którego krajobraz otaczają łąki i pola, a tylko czasami tereny leśne. To urokliwe i malownicze miejsce pozwala na pełny relaks i odpoczynek w kajaku. Odcinek bardziej przyjazny dla kajakarzy z mniejszym doświadczeniem, początkujących oraz grup.

 

Proponowane przez Nas odcinki:

Lejkowo – Grabówko

Grabówko – Darłowo

KayDar - wypożyczalnia kajaków
Nowy Jarosław 11, 76-150 Darłowo
tel: 691 813 174 / 669 942 116 / 663 655 054
e-mail: biuro@kaydar.pl / w.kaydar@wp.pl
Projekt i wykonanie: Marceli Lichacy & Maciej Rudnikowski